Novinky

logo landhauska male

Řízené degustace vín v Gröbovce pokračují!

Zatímco Viniční altán prochází rozsáhlou mnohaměsíční rekonstrukcí, moravská, česká a zahraniční vína můžete od 5. listopadu degustovat v historických sklepeních usedlosti Horní Landhauska v bezprostřední blízkosti horního vstupu do Gröbovky.  

landhauska

Od 1.7.2019 je Viniční altán uzavřený z důvodu rekonstrukce!

24.06.2019 v 19 hod - Viniční altán, Grébovka

Srdečně zveme na autorský večer současné české poezie.

8.4.2019 v 18 hod. - Viniční altán, Grébovka

https://www.facebook.com/yanna.ram.7/videos/10215973543346133/

Večer básnířky města Prahy Sylvy Fischerové

Vinohradské dětičky a vršovičtí ezopové

ve Viničním altánu 8.4. 2019, od18h

Hosté:

Marie Topolová
František Felix
Ester Fischerová

Literárním večerem a knihou Vinohradské dětičky autorky Jarmily Haškové, která je svědectvím o době, ve které autorka vyrůstala a zavádí nás do prostředí pražských Vinohrad i Grébovky, Vás proveddla se svými hosty Sylva Fischerová. ... a na konec malé překvapení v podobě autorčiny nejnovější tvorby.

Akce se konala pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochové.

Vstup volný

 
 
 

7.11.2018 v 17,30hod - Viniční altán, Grébovka

Pořádá: Kuchařka ze Svatojánu

Milí zlatí, konečně se mi podařilo mít besedu a autogramiádu v matičce Praze a to hned s mou drahou kamarádkou a spoluautorkou Svatojanského lunárního kalendáře Martinou Lukáškovou.

Knížka bude i k prodeji, kdybyste po ní zatoužili a dosud ji nemáte. Vzhledem k tomu, že v Altánu po nás chtějí malý pronájem, pumpneme vás o padesát korun vstupného přímo na místě. Doufám, že přijdete a hezky si v tom příjemném prostředí popovídáme

31.10.2018

HONZA HOMOLA - ART332

Nar. 1976
Kytarista a zpěvák kapely WOHNOUT. Vystudovaný loutkař, funguje též jako grafik a výtvarník. Mnoho let se živil úpravou a retuší fotografií. V České republice byl jedním z nejvyhledávanějších v tomto oboru. V posledních letech se začal věnovat animaci, videu a střihu. Do světa vypustil několik klipů a pohádek. Napsal a ilustroval knihu Deník mořskýho ježka. V současnosti se aktivně věnuje výtvarnému projektu ART332 spolu se svou kurátorkou Renátou Mužíkovou. Honza Homola tvoří převážně svou vlastní technikou počítačové malby DigitalAcryl332®, která je jeho poznávacím znamením a zároveň unikátním způsobem kombinace nejmodernějších a klasických výtvarných stylů.

Ve Viničním Altánu v pražské Grébovce představí aktuální sérii digitálních grafik na téma “Různé formy Boha” a ukázku svých ručně kreslených deníků, které jsou obvykle základem jeho tvorby. Vernisáž výstavy Dvanáctero se uskuteční 31. října 2018, v 18 hodin. Výstava potrvá do 30. listopadu 2018.

19.9. v 19 hod - Viniční altán, Grébovka:

Zveme Vás na autorské čtení Jaromíra Typlta - PROKRYTEC

Srdečně zveme na večer experimentální poezie Jaromíra Typlta, který se uskuteční ve Viniční altánu ve středu 19. 9., od 19h.
Typlt je známý český básník, esejista, performer a experimentátor, který se pohybuje na pomezí psaného textu, hudby a výtvarného umění. Pomocí propojení svých textů s hudebním doprovodem, speciálními zvukovými efekty a druhem dikce při svém přednesu se mu daří nacházet nové spojitosti mezi poezií, mluveným slovem, hudbou i výtvarným uměním. Ve všech těchto oblastech se pohybuje jako šikovný ekvilibrista, který propojuje výše uvedené obory a nachází tak díky osobitému projevu nové možnosti a významy svých základních básnických textů. Tímto také boří tradiční představy o vymezenosti jednotlivých uměleckých disciplin a jejich fúzí se naopak snaží zdůraznit vždy přítomnou latentnost nového výrazu bezprecedentním uchopením svého díla.

Ivana Beranová
kurátor galerie Viniční altán